Ravit 13.04.2009

Kerystonin Kartanon raviradalla ravattiin VRER:in alaiset ravit 13.04.2009.
Seuraavan kerran meillä ravataan toukokuussa. Tervetuloa Pölypunkkimaan ainoalle raviradalle ravaamaan kilpaa!

Tulokset arpoi puolueettomasti arvontakone ja ajat annoin minä, käyttäen sitä kuuluisaa maalaisjärkeä.

Lähdöt:

Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaille (27/32) TULOKSET
Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaille (21/32) TULOKSET
Lähtö 3. Tasoitusajo kylmäverisille 1609m, ennätys 25,0-29,9 (30/32) TULOKSET
Lähtö 4. Monté-tasoitusajo kylmäverisille 2100m, avoin myös ei m-ennätyksellisille (21/32) TULOKSET
Lähtö 5. Monté-tasoitusajo lämminverisille 2100m, avoin myös ei m-ennätyksellisille (22/32) TULOKSET
Lähtö 6. Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin (15/24) TULOKSET
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille 3100m, ennätys 14,0-16,9 (24/24) TULOKSET
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, ennätys 25,0 tai nopeampi (18/24) TULOKSET
Lähtö 9. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, ennätys 17,0-25,0, 3v+ (32/32) TULOKSET
Lähtö 10. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, ennätys 30,0-45,0, 4v+ (32/32) TULOKSET

Päivitetty: 12.04.2008 Klo. 20:25:51: Tulokset tulleet.

Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaille (27/32) TULOKSET
Vs: 1.500v€ - 1.050v€ - 750v€ - 375v€ (- 225v€)
Ryhmä 1.
1. 3. 2v t Kseniya Wind / Noora (KoPiR) ei enn. // 1.21,1ke - 1.500v€
2. 14. 2v t Fool's Teleporter / Jykä (JM) 27,6 // 1.21,2ke - 1.050v€
3. 9. 2v t Relessans / riella. (KR) 1.26,1kex // 1.21,4ke - 750v€
4. 12. 2v o Brandy Boy / Henna H. (JoLo) 28,5ke(kl) // 1.21,8ke - 375v€
5. 6. 2v t Connive S / Antti (JM) ilm. kl. // 1.22,0ke - 225v€
----------------------
6. 13. 2v t Adalyn Tempo / Ronja (KoPiR) ei enn. // 1.22,3ke - 225v€
7. 7. 2v o Magic Ladarius / Emilia (Loisto) ilm.kl // 1.22,9kex - 225v€
8. 10. 2v o Too Good To Be Jazz / Aki (MeTro) ei enn. // 1.23,0ke
9. 1. 2v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) ei enn. // 1.23,2kex
10. 2. 2v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) ei enn. // 1.23,5ke
11. 4. 2v o Dreamlike Sebastian / Sanna (ETT) 1.27,4kexx // 1.23,5kex
12. 8. 2v o Keegan Tempo / Linda (KoPiR) ei enn. // 1.23,9ke

HLO(5.) 5. 2v r Caprice Jazz / Marja (NOT) 1.26,3ke // 1.22,0
HLL 11. 2v o Sky Breaker / Leevi (Loisto) ilm.kl

Ryhmä 2.
1. 10. 2v o Crimson Frosty / Peppi (JM) 25,6 // 1.19,9ke - 1.500v€
2. 4. 2v t Full Flavor Ugo / Risto (NOT) 1.24,0ke // 1.20,1kex - 1.050v€
3. 5. 2v r L'O Nightingale / Asko (NOT) 1.21,8ake // 1.20,4ke - 750v€
4. 7. 2v t Dancing Jazz / Tatjana (ETT) 1.20,7ke // 1.20,4ke - 375v€
5. 11. 2v t Indicateur / Mika (Luned) 1.22,3 // 1.20,8ke - 225v€
----------------------
6. 13. 2v o Zorian Darkness/ Pete (GO) 19,1ake // 1.19,9kex - 225v€
7. 12. 2v o Bamboocha / Asta (GO) 19,4ake // 1.20,0kex
8. 1. 2v o Crash N Burn / Lokki (Dese) 20,9ke // 1.21,2ke
9. 2. 2v o Tokyo Darkness / Kathy (GO) 24,4ke // 1.21,9ke
10. 6. 2v t New Edition / Olli (Dese) 1.23,0ke // 1.22,7ke

HLL 3. 2v t Fortune Roux / Laura (Luned) 1.20,4
HLL 8. 2v o Kill Me Ugo / Markku (ETT) 1.21,0akex
HPL 9. 2v o Burn Alive DDD / Antti (Dese) 1.24,2ke


Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaille (21/32) TULOKSET
Vs: 1.500v€ - 1.050v€ - 750v€ - 375v€ (- 225v€)
Ryhmä 1.
1. 1. 3v o Åska Oväder / Minna (JPR) 1.52,6 // 1.45,9ke - 1.500v€
2. 8. 3v t Ennustus / Oiva (KoPiR) ei enn. // 1.46,3ke - 1.050v€
3. 4. 3v o Haaveherra / Sonja (KoPiR) ei enn. // 1.46,5kex - 750v€
4. 3. 3v o O.R. Roihun Sokrates / Lucas (ORTS) 55,7ke // 1.46,9ke - 375v€
5. 2. 3v t Taikasumun Tamara / Anniina (JoLo) 56,1ke(kl) // 1.46,9kex - 225v€
----------------------
6. 6. 3v t Felisia / Henna H. (JoLo) 55,0ke(kl) // 1.47,1ke - 225v€
7. 10. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) ei enn. // 1.47,3kex
8. 11. 3v t Karpalo / Kathy (GO) 54,2ke // 1.47,6ke
9. 7. 3v t Vappu-Hippu / riella. (KR) 1.55,7ke // 1.48,9ke

HPL 5. 3v t J.T. Tinatyttö / Jykä (JM) 52,9
HPL 9. 3v t Adelina Tuur / Sofia. (JPR) 1.53,2
K 12. 3v o Komedia / Sanni (KoPiR) ei enn.

Ryhmä 2.
1. 4. 3v o Savitaipaleen Sekoitin / Lokki (Dese) 1.38,4ke // 1.39,2ke - 1.500v€
2. 8. 3v o J.T. Velmu / Asta (GO) 41,4ke // 1.39,4kex - 1.050v€
3. 9. 3v o Klippman SWE / Olli (Dese) 1.33,3ke // 1.40,3ke - 750v€
4. 5. 3v o Deejii / Kride (Luned) 1.39,7 // 1.40,4kex - 375v€
5. 6. 3v o Gullälve / Peppi (JM) 38,1 // 1.40,7ke - 225v€
----------------------
6. 2. 3v o S.A. Niklas / Pete (GO) 45,5ly // 1.41,8kex
7. 7. 3v o Kekan Kaaosmestari / Antti (Dese) 1.38,3ke // 1.41,2ke
8. 1. 3v t Ihärdig / Antti (JM) 48,2 // 1.42,9kex

HPL 3. 3v t Jolemiina / Tatjana (ETT) 1.37,5ke


Lähtö 3. Tasoitusajo kylmäverisille 1609m, ennätys 25,0-29,9 (30/32) TULOKSET
Vs: 2.000v€ - 1.400v€ - 1.000v€ - 500v€ (- 300v€)
Ryhmä 1.
1. 5. 4v o Ekvivalenssi / Oona (Luned) 1.27,6 // 1.28,9ly - 2.000v€
2. 10. 11v o Vasken Kajastus / Taina (Vaski) 29,7ake // 1.29,0ly - 1.400v€
3. 7. 5v o Savitaipaleen Tukkajumala / Peppi (JM) 28,7 // 1.29,0ly - 1.000v€
4. 13. 6v o Usvajärven Musta Varjo / Antti (JM) 29,1 // 1.29,0ly - 500v€
5. 15. 7v t P.R. Vanukas / Aki (MeTro) 28,0ake // 1.29,7ly - 300v€
----------------------
6. 9. 9v t Loisto-Mistel / Senja (KoPiR) 28,0ake // 1.29,9lyx - 300v€
7. 4. 7v t Kirveltäjän Toffeetuutti / Ronja (KoPiR) 28,9ake // 1.30,1lyx - 300v€
8. 6. 5v o Sepeteus / Leevi (Loisto) 29,4 // 1.30,5lyx
9. 12. 7v o Kekan Varjo-Magma / Antti (Dese) 1.27,6ke // 1.30,6ly
10. 3. 9v o J.T. Peluri / Jossu (MeTro) 29,9ke // 1.30,9lyx
11. 8. 7v o Kirveltäjän Tupuna / Lokki (Dese) 1.28,5ake // 1.31,3ly
12. 11. 8v t J.E.P. Arotar / Tuomas M. (Yep) 27,8ake // 1.32,0lyx
13. 1. 7v t Purnin Vislaus / Sara M (Team Ninitra) 27,9ake // 1.32,4ly

HPL 2. 6v o N.I.N. Puuhiili / Petri (KoPiR) 28,0ake
HLO 14. 8v t Tulituulen Tähdenlento / Kim (MeTro) 29,7ke

Ryhmä 2.
1. 14. 7v o Santtuvei / Mika (MF) 26,3ake // 1.25,4ly - 2.000v€
2. 10. 7v t Neiti Kesäheinä / Jykä (JM) 25,9 // 1.25,7ly - 1.400v€
3. 9. 8v t Usvajärven Flirtti / Wella (KR) 25,2aly // 1.25,9ly - 1.000v€
4. 6. 8v o O.R. Roihun Vokkerori / Marle (ORTS) 25,7a // 1.26,0lyx - 500v€
5. 2. 6v o Bravur SWE / Olli (Dese) 1.26,2ake // 1.26,4ly - 300v€
----------------------
6. 4. 6v o O.R. Roihun Paroni / Lucas (ORTS) 27,3ke // 1.26,6lyx - 300v€
7. 8. 10v o N.I.N.Postoni / Heli K (Team Ninitra) 25,5ke // 1.26,7lyx - 300v€
8. 7. 12v t Kettulan Valkoinen Vanki / Heidi (MF) 26,8ake // 1.27,0ly
9. 5. 8v o O.R. Rohermi / Roy (ORTS) 25,4ke // 1.27,4ly
10. 1. 11v o J.E.P. Viilari / Juha R. (Yep) 25,3ake // 1.27,9ly
11. 15. 8v o Vasken Tuli / Ville (Vaski) 26,8ake // 1.28,0ly
12. 12. 9v o Vilppo / Emilia (Loisto) 26,1 // 1.28,4lyx

HLL 3. 8v t Loito-Jonna / Pippuri (MF) 25,6kp
HPL 13. 7v o Loisto-Kaspian / Emmi (Vaski) 27,1ke
HLO(3.) 11. 12v t Suvitar / Jukka L. (Yep) 25,4ke // 1.25,7


Lähtö 4. Monté-tasoitusajo kylmäverisille 2100m, avoin myös ei m-ennätyksellisille (21/32) TULOKSET
Vs: 2.500v€ + loimi - 1.750v€ - 1.250v€ - 625v€ (- 375v€)
Ryhmä 1.
1. 8. 6v o J.T. Viikari / Antti (Dese) 1.45,9make // m1.33,8ke - 2.500v€ + loimi
2. 1. 10v t Savitaipaleen Visiotar / Ritva (KoPiR) ei m-enn. // m1.35,0ke - 1.750v€
3. 9. 7v o Haamuraja SLS / Lokki (Dese) 1.41,5make // m1.34,3kex - 1.250v€
4. 6. 5v o AH Djävel / Olli (Dese) 1.34,2makex // m1.34,8ke - 625v€
5. 3. 5v t Ajattoman Farilla / Helvi (KoPiR) ei m-enn. // m1.36,0ke - 375v€
----------------------
6. 7. 6v t Taikasumun Ö.Hermionetta / Hanna (MF) m37,0ke // m1.35,5ke
7. 10. 7v t O.R. Roihun Charlotte / Chry (ORTS) 34,4m // m1.35,6ke

HLL 2. 5v t Taikasumun Lorinna / Heidi (MF) ei m-enn.
HPL 4. 6v o O.R. Roihun Herodes / Peppi (JM) ei m-enn. (28,7)
HLL 5. 6v t J.T. Ilomieli / Helinä (KoPiR) ei m-enn.

Ryhmä 2.
1. 10. 9v t Villikakara SLS / Jossu (MeTro) 28,1make // m1.29,4ke - 2.500v€ + loimi
2. 4. 14v r J.E.P. Markiisi / Kaisa L. (Yep) m27,8aly // m1.29,6ke - 1.750v€
3. 3. 8v t Vasken Valkea / Juuso (Vaski) 28,9make // m1.29,8ke - 1.250v€
4. 2. 9v o Kirivoro SLS / Kim (MeTro) 28,2make // m1.29,9kex - 625v€
5. 1. 10v o J.E.P. Veijari / Tuomas M. (Yep) m31,9ly // m1.30,5kex - 375v€
----------------------
6. 7. 11v t V.P. Näpsy / Mika (MF) m31,8ke // m1.30,7ke
7. 6. 14v t Koron Hurma / Sari (SPT) 1.27,4maly // m1.31,0kex
8. 8. 11v t J.E.P. Varjotar / Heidi S. (Yep) m30,2ke // m1.31,3ke
9. 5. 9v o Vasken Välke / Kaisa (Vaski) 27,1mke // m1.32,0ke

HLL 9. 13v t Muiston Charlotta / Marle (ORTS) 27,1maly
HLO 11. 6v r S.A. Virgo / Henna H. (JoLo) 29,3mke


Lähtö 5. Monté-tasoitusajo lämminverisille 2100m, avoin myös ei m-ennätyksellisille (22/32) TULOKSET
Vs: 2.500v€ + loimi - 1.750v€ - 1.250v€ - 625v€ (- 375v€)
Ryhmä 1.
1. 10. 6v t Bewitched / Suvi (Luned) m1.25,3aly // m1.22,1ke - 2.500v€ + loimi
2. 9. 7v o Slow-Blow Kiin / Lokki (Dese) 1.29,0makex // m1.22,1ke - 1.750v€
3. 2. 4v o Mister Magnificent / Jykä (JM) ei m-enn. (17,5) // m1.23,2kex - 1.250v€
4. 3. 7v o The Name Of The Game / Turo (KoPiR) ei m-enn. // m1.23,5ke - 625v€
5. 1. 5v t All Alone Bet / Hilma (KoPiR) ei m-enn. // m1.23,8kex - 375v€
----------------------
6. 5. 7v o Alastair Loisto / Jussi (KoPiR) ei m-enn. // m1.24,4kex
7. 6. 5v t Classico Astarte / Pippuri (MF) m22,0ake // m1.23,6ke
8. 4. 8v t UJ Carpe Diem / Wella (KR) 11,4aly // m1.25,0ke

HPL 7. 6v t Revertira S / Olli (Dese) 1.29,0make
K 8. 6v o Fire's Pain / Antti (Dese) 1.28,7make
HLL 11. 6v o Detour / Kride (Luned) m1.24,3aly

Ryhmä 2.
1. 8. 12v t MF Quality Wonder / Jossu (MeTro) 16,9mke // m1.17,3kex - 2.500v€ + loimi
2. 5. 5v o Jacer / Matti (Vaski) 20,0make // m1.17,4ke - 1.750v€
3. 9. 12v o Arizona Yep / Heidi S. (Yep) m16,9ke // m1.17,7ke - 1.250v€
4. 1. 7v t Dynamite Loisto / Tuomas M. (Yep) m21,4ake // m1.17,9ke - 625v€
5. 11. 12v o Felix Kiin / Kim (MeTro) 17,0make // m1.18,1ke - 375v€
----------------------
6 6. 5v t Air-Time Deez / Kathy (GO) m17,1ake // m1.18,2kex
7. 10. 11v o Chevalier Yep / Kaisa L. (Yep) m16,8ke // m1.18,4ke
8. 2. 7v o Dese's Radamanthus / Antti (JM) m20,2 // m1.18,5kex
9. 4. 5v t Jinx / Kaisa (Vaski) 21,4mke // m1.19,1ke
10. 3. 7v o Muckwott / Peppi (JM) m21,2 // m1.19,5ke

K 7. 9v o Token Wasted / Aki (MeTro) 17,8make


Lähtö 6. Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin (15/24) TULOKSET
Vs: 2.200v€ + loimi - 1.540v€ - 1.100v€ - 550v€ (- 330v€)
Ryhmä 1.
1. 1. 3v o Joltan / Juuso (Vaski) p.12,9aly // p.1.12,8aly - 2.200v€ + loimi
2. 5. 5v t Valena / Saara (Vaski) p.13,4aly // p.1.12,9aly - 1.540v€
3. 6. 6v o OR`Romeo le Depp / Daniel (ORTS) p.13,8a // p.1.13,2aly - 1.100v€
4. 2. 3v t Jinna / Kaisa (Vaski) p.13,9aly // p.1.13,5aly - 550v€
5. 7. 3v t Sinnea / Timo (Vaski) p.13,8aly // p.1.13,8aly
----------------------
6. 8. 3v o Tacus / Emmi (Vaski) p.13,1aly // p.1.14,2aly
7. 3. 2v o Yankee Noble / Kathy (GO) p.14,0ke // p.1.14,6aly
8. 4. 4v t Cascade / Kati (KoPiR) p.13,0ake // p.1.14,7aly

Ryhmä 2.
1. 7. 8v o Wereyoubitten / Jussi (KoPiR) p.10,4aly // p.1.11,7aly - 2.200v€ + loimi
2. 5. 4v o William Tempo / Anthonio K (KeKa) p.12,0aly // p.1.11,9aly - 1.540v€
3. 4. 5v o Snowbird Noble / Magnetie (KoPiR) p.12,1aly // p.12,5aly - 1.100v€
4. 3. 3v o Korbin / Maria (KoPiR) p.12,2ke // p.1.12,8aly - 550v€
5. 6. 13v o Silver Bullet / Thomas (ORTS) p.08,1aly // p.1.13,1aly
----------------------
6. 1. 8v o Donnie Brasco / Cherie (SsRa) p. 1.09,4ake // p.1.13,5aly
7. 2. 10v o Musketeer Noble / Sonja (KoPiR) p.09,5ake // p.1.13,7aly


Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille 3100m, ennätys 14,0-16,9 (24/24) TULOKSET
Vs: 2.200v€ + loimi - 1.540v€ - 1.100v€ - 500v€ (- 330v€)
Ryhmä 1.
1. 10. 3v t Pixel Box S / Kathy (GO) 16,4ake // 1.19,1api - 2.200v€ + loimi
2. 1. 6v t Endless Loisto / Heli K (Team Ninitra) 16,8ake // 1.19,4api - 1.540v€
3. 7. 5v t Lost Little Girl RC / Antti (Dese) 16,6ake // 1.19,6api - 1.100v€
4. 5. 5v o Hacksaw Jazz / Aki (MeTro) 16,9aly // 1.19,7apix - 500v€
5. 9. 6v t Scarlett / Henna H. (JoLo) 16,0ake // 1.19,9apix - 330v€
----------------------
6. 2. 3v t Memory Of Major / Anniina (JoLo) 16,4aly // 1.20,4api - 330v€
7. 4. 5v t Darling DDD / Antti (JM) 16,5 // 1.20,5api
8. 3. 5v o OR`Wonder Depp / Marle (ORTS) 16,6ke // 1.20,5api
9. 11. 13v t Something Sacred / Liina (NOT) 1.16,8ke // 1.20,9api
10. 12. 6v t Niisku Luned / Marja (Luned) 1.15,2 // 1.21,3apix
11. 6. 7v t Hula Hoop / Sara M (Team Ninitra) 16,9aly // 1.21,5api

HLO(10.) 8. 10v t Berryjam Burn / Pentti A (Team Ninitra) 15,9aly // 1.21,0

Ryhmä 2.
1. 1. 7v o P.R. Shadow / Emilia (Loisto) 15,2 // 1.18,1api - 2.200v€ + loimi
2. 11. 4v t Electric Money / Pete (GO) 15,0ke // 1.18,2api - 1.540v€
3. 10. 5v o Enchanté Vitesse / Lari (Luned) 1.14,5 // 1.18,7api - 1.100v€
4. 2. 8v o OR`Tomahawk / Deppy (ORTS) 15,1ake // 1.18,8apix - 500v€
5. 9. 4v t Memory Of Dancer / Kim (MeTro) 14,9aly // 1.18,9api - 330v€
----------------------
6. 8. 7v o OR`Twister Depp / Juuso (ORTS) 14,1ke // 1.19,3apix - 330v€
7. 4. 6v t Marigold Striped / Jyk (JM) 14,0 // 1.19,4api
8. 3. 7v t Grace Kelly / Milka (Luned) 1.14,4 // 1.19,8api
9. 12. 5v o Rescue Retaly / Peppi (JM) 14,4 // 1.20,0api
10. 6. 5v o Biased's Infrant Terrible / Lokki (Dese) 14,0ke // 1.20,1api
11. 5. 6v o Ottorbeton / Olli (Dese) 14,8ke // 1.20,3apix

HLL 7. 8v t Miséreux Loisto / Jossu (MeTro) 14,9aly


Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, ennätys 25,0 tai nopeampi (18/24) TULOKSET
Vs: 2.400v€ + loimi - 1.680v€ - 1.200v€ - 600v€ (- 360v€)
Ryhmä 1.
1. 9. 10v o Stridsrop / Kim (MeTro) 24,9ake // 1.27,2api - 2.400v€ + loimi
2. 8. 8v t Lilliputin Kuutamoyö / Nintsu (STP) 24,9ly // 1.27,4api - 1.680v€
3. 7. 12v o J.E.P. Talismaani / Juha R. (Yep) 24,8ake // 1.27,5apix - 1.200v€
4. 5. 8v t J.T. Kipakka / Harri K (KeKa) 24,8aly // 1.27,8api - 600v€
5. 4. 5v o Ruskatuuli / Mette Kuusela (LDt) 1.24,4ke // 1.27,9api - 360v€
----------------------
6. 3. 7v o Hemuli Luned / Maija (Luned) 1.23,6 // 1.28,3apix
7. 6. 7v t Epigrammi / Riikka (Luned) 1.23,4 // 1.28,5api
8. 2. 11v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 24,7ake // 1.29,0api

HPL 1. 6v t Kekan Hengetär / Hessi VR (KeKa) 24,9ake

Ryhmä 2.
1. 5. 8v t J.T. Kilpasisar / Emilia (Loisto) 22,9 // 1.26,8api - 2.400v€ + loimi
2. 2. 12v t Taikasumun Toivonkipinä / Ville (MF) 23,2ake // 1.26,9api - 1.680v€
3. 8. 7v t Mymmeli Luned / Kari (Luned) 1.22,4 // 1.27,3api - 1.200v€
4. 4. 15v t L'O Roihahtava / Anthonio K (KeKa) 21,6aly // 1.27,4api - 600v€
5. 7. 12v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 20,3a // 1.27,9apix - 360v€
----------------------
6. 1. 7v o O.R. Roihun Ramses / Chéry (ORTS) 21,3a // 1.28,1api
7. 9. 10v o Orilammen Roihuri / Deppy (ORTS) 21,8a // 1.28,3api

HLL 3. 7v t Hurja-Helma / Peppi (JM) 23,0
K 6. 10v o L'O Rodeo / Pekka (KoPiR) 22,4ake


Lähtö 9. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, ennätys 17,0-25,0, 3v+ (32/32) TULOKSET
Vs: 1.800v€ - 1.260v€ - 900v€ - 450v€ (- 270v€)
Ryhmä 1.
1. 11. 4v t Faithful Loisto / Dan (KoPiR) 21,7ke // 1.19,1ke - 1.800v€
2. 15. 5v t Destina NP / Toivo (KoPiR) 22,3ake // 1.19,3ke - 1.260v€
3. 5. 3v o Rising star's Wigwam / Sofia. (JPR) 1.20,9 // 1.20,4ke - 900v€
4. 13. 4v o Dragon Loisto / Leevi (Loisto) 19,2 // 1.19,8ke - 450v€
5. 3. 3v o UJ Code-D / Päivie (STP) 20,6xx // 1.20,9ke - 270v€
----------------------
6. 1. 3v o Trickque Darkness / Osmo (NOT) 1.21,7ke // 1.21,1kex - 270v€
7. 7. 3v t Fire's Ferocious / Jari (JPR) 1.23,0ly // 1.21,3ke - 270v€
8. 10. 4v t Elizabeth Turner / Olli (Dese) 18,6ke // 1.20,5ke - 270v€
9. 9. 4v t Dinah Yep / Make (Loisto) 19,8 // 1.21,0ke
10. 12. 6v o Conner / Taina (Vaski) 18,5ake // 1.21,3ke
11. 6. 3v t Reine de Beauté / Minna (JPR) 1.20,6ake // 1.22,4kex
12. 14. 6v o Rainier Yep / Juha R. (Yep) 19,5ke // 1.21,7ke

HPL 2. 3v o Fitthebill Jazz / Henna H. (JoLo) 19,9aly
HLL 4. 3v t Fire's Ebb / Antti (JM) 18,2
K 8. 6v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 18,5kp
HPL 16. 6v o Snapdragon / Oona (Luned) 1.18,2

Ryhmä 2.
1. 15. 5v t L'O Winner All / Kartsa (Luned) 1.18,0 // 1.18,2ke - 1.800v€
2. 16. 7v t L'O Dynamite / Timo (Vaski) 18,0ake // 1.18,4ke - 1.260v€
3. 10. 7v t P.R.Wandella / Sara M (Team Ninitra) 17,8aly // 1.18,5ke - 900v€
4. 7. 4v t OR`Angelica Gold / Juuso (ORTS) 18,0ly // 1.18,7ke - 450v€
5. 9. 4v o William Turner S / Antti (Dese) 17,1kexx // 1.18,8ke - 270v€
----------------------
6. 6. 5v t Charlotta / Jykä (JM) 17,0 // 1.19,0kex - 270v€
7. 11. 4v o Cornell Swing / Emilia (Loisto) 17,2 // 1.19,0kex - 270v€
8. 14. 8v o Crosspoint Yep / Jukka L. (Yep) 17,5ake // 1.19,3ke - 270v€
9. 5. 7v o Boogey Boogey Ugo / Sirpa (ION) 18,1ke // 1.19,4ke
10. 3. 7v t Kindy / Unicorn (Vaski) 18,0ake // 1.19,7kex
11. 2. 4v o Express Swing / Lokki (Dese) 1.18,1aly // 1.19,8kex
12. 8. 6v o Grazy Train / Eetu (NOT) 1.17,3ake // 1.20,0ke
13. 12. 9v t Freestyle Yep / Tuomas M. (Yep) 17,1ke // 1.20,1ke
14. 13. 5v o Royal Red Jazz / Kim (MeTro) 17,2ake // 1.20,3ke

HLO(3.) 1. 3v t Dakota Darkness / Kathy (GO) 17,0ake // 1.19,3
HPL 4. 5v o Ability Striped / Peppi (JM) 18,1


Lähtö 10. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, ennätys 30,0-45,0, 4v+ (32/32) TULOKSET
Vs: 1.800v€ - 1.260v€ - 900v€ - 450v€ (- 270v€)
Ryhmä 1.
1. 9. 4v t Räärinna / Antti (Dese) 1.35,9ke // 1.34,5kex - 1.800v€
2. 4. 4v t Skøyensvarta / Olli (Dese) 38,3ke // 1.34,7ke - 1.260v€
3. 2. 4v t Taikasumun Hipsu / Jykä (JM) 36,2 // 1.34,8ke - 900v€
4. 3. 4v t AH Dimma / Kathy (GO) 37,2ke // 1.34,9ke - 450v€
5. 6. 4v t Numero 84 / Siska (KoPiR) 39,4ake // 1.35,3ke - 270v€
----------------------
6. 13. 10v o S.A. Rääpäle / Sari (SPT) 1.40,1ake // 1.34,4ke - 270v€
7. 5. 4v t Vähäsen Menomiina / Antti (JM) 39,6 // 1.35,8ke - 270v€
8. 11. 4v o Salaisuuden Eemeli / TIIRA (DR) 42,3ke // 1.36,0ke - 270v€
9. 16. 5v o Ruiskukan Varjoton / Pasi (KoPiR) 35,1ake // 1.35,3ke
10. 10. 4v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 43,8ake // 1.36,3ke
11. 8. 4v t TM Suvi-Tuulia / Milka (Luned) 1.39,0 // 1.36,5ke
12. 12. 4v o Narrilaivan Nokipoika / Toni (KoPiR) 37,7ake // 1.37,0kex

HPL 1. 4v t Salaisuuden Fauna / kisumiu (PVR) 39,2aly
HLL 7. 4v t Nordbo Inge / Lokki (Dese) 1.35,1ke
HLO(7.) 14. 5v o Ajattoman Rokkenroll / Hanna (MF) 42,5kex // 1.34,6
K 15. 5v o Monni Molli / Cherie (SsRa) 1.43,7ke

Ryhmä 2.
1. 2. 4v o Vili-Velmu / Peppi (JM) 33,1 // 1.32,9ke - 1.800v€
2. 3. 4v o Totipotentti / Kirsi (Luned) 1.33,2 // 1.33,0ke - 1.260v€
3. 10. 6v o J.E.P. Valos / Juha R. (Yep) 32,9aly // 1.32,2kex - 900v€
4. 13. 7v t Vasken Hopella / Saara (Vaski) 30,5ake // 1.32,3kex - 450v€
5. 7. 7v o Vasken Kimallus / Liisa (Vaski) 31,7ake // 1.32,6ke - 270v€
----------------------
6. 4. 6v o Ajattoman Luksus / Asta (GO) 35,1akp // 1.33,8ke - 270v€
7. 11. 7v o Kiin Ekonomi / Kalle (Vaski) 31,3ake // 1.32,9kex - 270v€
8. 15. 6v o Ponteva / Henna H. (JoLo) 30,5ake // 1.32,9ke - 270v€
9. 12. 5v t Muiston Häivähdys / Jossu (MeTro) 32,3ake // 1.33,7ke
10. 14. 6v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 32,8aly // 1.34,0ke
11. 1. 4v t Ripsahdus / Riina (Luned) 1.34,1 // 1.34,8ke
12. 5. 8v o J.E.P. Keisari / Jukka L. (Yep) 30,4ake // 1.35,4ke
13. 16. 6v t Loisto-Tulitar / Emilia (Loisto) 30,2 // 1.35,9ke

HPL 6. 5v t J.T. Meriina / samantha (STP) 34,6aly
HLL 8. 6v o Ajattoman Rasmus / Pete (GO) 31,4ly
HLO(3.) 9. 5v o Muiston Myrsky / Kim (MeTro) 31,4aly // 1.32,1


Karsitut:
Lähtö 2.
3v o Mysterious Mack / Emilia (Loisto) 18,3 (Lähtö kylmäverisille)
3v t Wonder Princess / Leevi (Loisto) 17,4 (-""-)