Ravit 8.12.2014
KISAPÄIVÄ: 8.12.2014, VIP: Osallistua saa tulosten tuloon saakka
Huom. Tulokset eivät välttämättä tule ravipäivänä
Villit ravit
Järjestäjänä Kerystonin Kartano, vastuuhenkilönä Hessi VR
Lähtöjärjestyksen arpoo puolueeton arvontakone, tulokset arpoo puolueeton arvontakone ja ajat antaa järjestäjä
Rata: Märkä kevätrata, sää pilvinen ja sateinen, +12C
SÄÄNTÖJÄ
- Noudatamme VRER:n sääntöjä
- Yleinen kilpailuoikeus: peitsarit ja lämminveriset 2-12 vuotta (montéssa 4-12v), kylmäveriset 3-15 vuotta (montéssa 5-15v)
- Ravurit, joilla on selkeästi epärealistinen ennätys, hylätään (ks. Hippoksen SE-tilasto)
- Rajattomasti hevosia/omistaja/lähtö lukuunottamatta montépäälähtöjä, joihin korkeintaan kolme (3) hevosta/omistaja/lähtö
- Normaalit lähdöt jaetaan ryhmiin tarvittaessa
- Yksi ohjastaja voi ohjastaa vain yhtä hevosta per lähtö
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön/ravit
- Lähdössä väh. neljä hevosta, muuten juostaan rutiinina eikä palkintoja jaeta
Huomioitavaa montélähdöistä
- Montélähtöön ilmoitettaessa merkitään osallistumiseen kärrylähtöennätys ja sulkuihin monté-ennätys!
INFO
Montén Talvitaisto: Ensimmäistä kertaa järjestettävä arvokilpailu montélähdöissä m29,0 tai nopeampaa juosseille suomenhevosille. Kilpailussa järjestetään kolme karsintaa, joista kustakin karsinnasta neljä parasta pääsee finaaliin. Karsinnat juostaan ryhmäajona matkoina 2100m, 2600m ja 3100m, finaali ryhmäajona matkana 1609m. Karsintaan jo tiensä selvittäneet eivät voi juosta muissa karsinnoissa.
Monté Winter Meeting: Ensimmäistä kertaa järjestettävä arvokilpailu montélähdöissä m17,0 tai nopeampaa juosseille lämminverisille. Kilpailussa järjestetään kolme karsintaa, joista kustakin karsinnasta neljä parasta pääsee finaaliin. Karsinnat juostaan ryhmäajona matkoina 2100m, 2600m ja 3100m, finaali ryhmäajona matkana 1609m. Karsintaan jo tiensä selvittäneet eivät voi juosta muissa karsinnoissa.
OSALLISTUMINEN
- Sähköpostitse ( keryston_kisaa(at)luukku.com ) otsikolla Villit 8.12. muodossa:
Lähtö (rivinvaihto)
Hevosen ikä sukupuoli virallinen nimi / ohjastaja (seura) ennätys (monté-ennätys) --
6v o My Chartreuse / Anna K (KeKa) 15,3ake (m15,5aly) --
HUOM. Monté-ennätys vain montélähtöihin!
LÄHDÖT
Lähtö 1. Ryhmäajo peitsareille 2100m, 2-vuotiaat (3) RUTIINI, TULOKSET
Lähtö 2. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys yli p.13,0, 3v+ (12) TULOKSET
Lähtö 3. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys p.10,0-12,9, 3v+ (16) TULOKSET
Lähtö 4. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys alle p.09,9, 3v+ (8) TULOKSET
Lähtö 5. Ryhmäajo suomenhevosille 1609m, 4-vuotiaat (12) TULOKSET
Lähtö 6. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, ennätys 14,0-15,9 (36) TULOKSET
Lähtö 7. Montén Talvitasto 2. karsinta, ryhmäajo suomenhevosille 2600m, monté, monté-ennätys alle m29,0, 5v+ (9/12) TULOKSET
Lähtö 8. Monté Winter Meeting 2. karsinta, ryhmäajo lämminverisille 2600m, monté, monté-ennätys alle m17,0, 4v+ (10/12) TULOKSET
Päivitetty: 9.12.2014 Klo. 00:10:19: Tulokset.
OSALLISTUJAT
Lähtö 1. Ryhmäajo peitsareille 2100m, 2-vuotiaat (3) RUTIINI, TULOKSET
P: 1 500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ (- 150v€)
1. 2v o OR`Lime Condor / (BirPa) p.16,8a -- p.18,2akex
2. 2v o OR`Pearl Kite / (BirPa) p.18,6a -- p.18,5ake
3. 2v t OR`Topaz Owl / (BirPa) p.17,6a -- p.18,7ake
Lähtö 2. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys yli p.13,0, 3v+ (12) TULOKSET
P: 2 000v€ - 1 200v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
1. 3v o Eternal Paradox / Matias A (KeKa) p.15,3aly -- p.14,4ake - 2 000ve
2. 3v t OR`Scarlet Ibis / (BirPa) p.13,8a -- p.14,5ake - 1 200ve
3. 4v t OR`White Swan / (BirPa) p.13,5a -- p.14,5akex - 800ve
4. 4v t Hecate Ach / Yrjö K (KeKa) p.13,3aly -- p.14,7ake - 400ve
5. 3v t OR`Purple Wagtail / (BirPa) p.17,4a -- p.14,8akex - 200ve
6. 5v o Hogue Avenger / Henri YK (KeKa) p.13,3aly -- p.15,0ake - 200ve
7. 3v t Blood-Red Arrow / Hessi VR (KeKa) p.21,2ke (kl) -- p.15,5ake
8. 3v o Flamehunter / Mika J (KeKa) p.18,1aly -- p.15,8ake
9. 3v o OR`Brown Buzzard / (BirPa) p.15,8a -- p.16,1ake
10. 4v o OR`Violet Devilbird / (BirPa) p.15,5a -- p.16,3ake
HLL 3v t Give Me Candy / meeri (SnRa) p.14,0a --
K 3v o Endless Despair / Anthonio K (KeKa) p.15,1aly --
Lähtö 3. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys p.10,0-12,9, 3v+ (16) TULOKSET
P: 3 000v€ + loimi - 1 800v€ - 1 200v€ - 600v€ (- 300v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t OR`Cyan Skylark / Hessi VR (KeKa) p.12,0aly -- p.13,1ake - 3 000ve + loimi
2. 4v t OR`Deep Blue Duck / (BirPa) p.11,3a -- p.13,1ake - 1 800ve
3. 4v t Crown Desire / meeri (SnRa) p.12,5a -- p.13,2akex - 1 200ve
4. 3v o OR`Diamond Drongo / (BirPa) p.12,1a -- p.13,4ake - 600ve
5. 6v o Jack Snipe / (BirPa) p.11,3a -- p.14,0ake
6. 4v t OR`Green Rosella / (BirPa) p.12,0a -- p.14,2ake
7. 4v o Chrome Falcon / Mika J (KeKa) p.12,9aly -- p.15,0ake
HPL 5v o OR`Silverbill / (BirPa) p.12,0a --
Ryhmä 2.
1. 4v o OR`Jet Black Jackdaw / (BirPa) p.10,2a -- p.12,9ake - 3 000ve + loimi
2. 6v t Lost Paradise / Henri YK (KeKa) p.10,0aly -- p.13,3akex - 1 800ve
3. 6v t Elegant Euphonia / (BirPa) p.10,8a -- p.13,5ake - 1 200ve
4. 5v t OR`Spotted Towhee / (BirPa) p.10,1a -- p.13,6ake - 600ve
5. 4v o OR`Hazel Crow / (BirPa) p.11,2a -- p.13,8ake
6. 5v t OR`Rose Sparrow / (BirPa) p.10,3a -- p.14,0ake
7. 5v o Harbinger Of Death / Yrjö K (KeKa) p.10,0aly -- p.14,2ake
8. 5v o OR`Rust Swallow / (BirPa) p.11,1a -- p.14,9ake
Lähtö 4. Ryhmäajo peitsareille 2100m, ennätys alle p.09,9, 3v+ (8) TULOKSET
P: 4 000v€ + loimi - 2 400v€ - 1 600v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 7v o OR`Bronze Phoenix / (BirPa) p.08,8a -- p.12,7ake - 4 000ve + loimi
2. 5v o OR`Grey Magpie / Matias A (KeKa) p.09,9aly -- p.12,9ake - 2 400ve
3. 6v o OR`Harlequin Falcon / (BirPa) p.09,3a -- p.13,0akex - 1 600ve
4. 5v o OR`Goshawk / (BirPa) p.09,5a -- p.13,2ake - 800ve
5. 6v o Adamant Striker / Anthonio K (KeKa) p.09,7aly -- p.13,7ake
6. 6v t OR`Firefinch / (BirPa) p.09,8a -- p.13,9ake
7. 5v o OR`Dark Harpyja / (BirPa) p.09,4a -- p.14,4akex
HYL 6v o Jay Lord Depac / (BirPa) p.09,5a --
Lähtö 5. Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, 4-vuotiaat (12) TULOKSET
P: 1 500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ (- 150v€)
1. 4v o Snillin Valloittaja / meeri (SnRa) 35,5a -- 33,4ake - 1 500ve
2. 4v t Kekan Saveria / Henri YK (KeKa) 42,8ake -- 33,5akex - 900ve
3. 4v t Roihutar I.F. / (Blvd) 29,4ake -- 33,7akex - 600ve
4. 4v t O.R. Charliina / Veijo (Repola) 31,4aly -- 33,8akex - 300ve
5. 4v t Iki-Amalia / Mirka (Repola) 29,6aly -- 34,0akex - 150ve
6. 4v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 28,4aly -- 34,1ake - 150ve
7. 4v o O.R. Kruununprinssi / (Blvd) 28,0ake -- 34,3ake
8. 4v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 39,4a -- 35,6ake
9. 4v o Kekan Komentaja / Anthonio K (KeKa) 43,8ake -- 36,0ake
HLO(4.) 4v o O.R. Hologrammi / (Blvd) 30,2ly -- 33,7a
HLL 4v t Salmiakki-Toffee / (Blvd) 32,1ke --
HPL 4v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 38,0 --
Lähtö 6. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, ennätys 14,0-15,9 (36) TULOKSET
P: 3 000v€ + loimi - 1 800v€ - 1 200v€ - 600v€ (- 300v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t OR'Toxic Shewolf / Petteri (Blvd) 15,4aly -- 15,2aly - 3 000ve + loimi
2. 5v o We Call Gone / Ahti (Repola) 15,3ake -- 15,3aly - 1 800ve
3. 5v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 15,4a -- 15,5alyx - 1 200ve
4. 4v o OR'Thunder Jack / Markus (Blvd) 15,7ly -- 15,6aly - 600ve
5. 5v t OR'Golden Debra / Marko (Blvd) 15,3ly -- 15,8aly - 300ve
6. 3v o OR'Blue Lifter / (Blvd) 15,5ly -- 16,0aly - 300ve
7. 5v t OR'Wonder Eleven / Henna (Blvd) 15,5aly -- 16,5aly
8. 5v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 15,2a -- 16,5aly
9. 7v o My Chartreuse / Matias A (KeKa) 15,3ake -- 16,7aly
10. 6v t OR'Secret Galaxy / Toni (Blvd) 15,5ake -- 16,9alyx
11. 5v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 15,3aly -- 17,1aly
HPL 4v o OR'Fire Wolf / Jani (Blvd) 15,4aly --
Ryhmä 2.
1. 5v t Fleur Romantique / Henri YK (KeKa) 15,2ake -- 14,8aly - 3 000ve + loimi
2. 3v t OR'Get More Choco / (Blvd) 15,2aly -- 14,9aly - 1 800ve
3. 5v o My Xaver / Anthonio K (KeKa) 15,1ake -- 15,0aly - 1 200ve
4. 6v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 15,2alyx - 600ve
5. 4v o Shipwreck / meeri (SnRa) 15,2a -- 15,4aly - 300ve
6. 5v t Only One Snilli / jukka (SnRa) 15,1a -- 15,4aly - 300ve
7. 7v o Mangrove Rattler / Rita (Team Ninitra) 15,2a -- 15,5alyx
8. 6v o Cracker Barrel / matti (SnRa) 15,1a -- 15,9alyx
9. 5v o Greyhound / jani (SnRa) 15,2a -- 16,1alyx
10. 5v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 16,6aly
HPL 6v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 15,2a --
HPL 5v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 --
Ryhmä 3.
1. 6v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 14,6ake -- 13,8aly - 3 000ve + loimi
2. 7v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 14,1a -- 13,9aly - 1 800ve
3. 5v o My Chairman / milla (SnRa) 14,2a -- 14,1aly - 1 200ve
4. 4v o Syndicate Big Shot / Sirja (Repola) 14,2aly -- 14,3aly - 600ve
5. 6v t OR'Paranormal Princess / Jonas (Blvd) 14,5ake -- 14,4aly - 300ve
6. 5v o OR'Smoky Challenge / Tommi (Blvd) 14,0aly -- 14,4aly - 300ve
7. 5v t Dear Lady Snilli / kai (SnRa) 14,1a -- 14,5aly
8. 6v t Applefroster Foxy / Sulo (Repola) 14,0aly -- 14,6alyx
9. 6v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,0a -- 14,7aly
10. 7v o Born to Run / kaisa (SnRa) 14,3a -- 14,8alyx
11. 6v t OR'Pénélope Ice / Johan (Blvd) 14,0ake -- 14,9aly
HPL 7v t Châteauroux / Julia (Blvd) 14,4aly --
Lähtö 7. Montén Talvitasto 2. karsinta, ryhmäajo suomenhevosille 2600m, monté, monté-ennätys alle m29,0, 5v+ (9/12) TULOKSET
P: 3 000v€ - 1 800v€ - 1 200v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 6v o O.R. Valpuri / Lotta (Blvd) ei enn (28,3make) -- m31,4akp - 3000ve, finaaliin
2. 7v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 22,0aly (26,4maly) -- m31,5akp - 1 800ve, finaaliin
3. 10v t Pohjan Aadi / Sanna (Repola) 22,0aly (m28,4ke) -- m32,0akp - 1 200ve, finaaliin
4. 11v t Kekan Neito Yössä / Hessi VR (KeKa) 21,4aly (m27,4aly) -- m32,2akpx - 600ve, finaaliin
5. 12v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 19,9aly (25,5maly) -- m32,8akp - 300ve
6. 11v t Ennustus / Simo (Team Ninitra) 25,3a (m27,6) -- m33,3akpx
7. 9v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 25,2a (m27,2a) -- m33,6akp
8. 10v o Carbonaran Matriksi / jenni (SnRa) 22,2ake (m27,1ake) -- m34,1akp
HLL 10v o J.T. Rilleri / Henni (Repola) 20,6aly (m26,5ke) --
Lähtö 8. Monté Winter Meeting 2. karsinta, ryhmäajo lämminverisille 2600m, monté, monté-ennätys alle m17,0, 4v+ (10/12) TULOKSET
P: 3 000v€ - 1 800v€ - 1 200v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 9v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,7a (m16,3a) -- m18,2akp - 3 000ve, finaaliin
2. 10v t OR'Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 11,1aly (16,2make) -- m18,3akp - 1 800ve, finaaliin
3. 5v o Magnetic North / Mika (Blvd) 13,6aly (15,2make) -- m18,4akp - 1 200ve, finaaliin
4. 7v t Gilda Snilli / janina (SnRa) 14,1aly (m16,3ake) -- m18,6akpx - 600ve, finaaliin
5. 6v o OR'Poison Bret / Harri (Blvd) 13,3aly (16,0make) -- m18,9akp - 300ve
6. 8v o Black Cruiser Gone / mikaela (SnRa) 11,3ake (m16,2ake) -- m19,0akp
7. 9v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) 16,4a (m15,4a) -- m19,1akp
8. 7v o Prince Luxior Q'91 / Hessi VR (KeKa) 14,2aly (m14,8aly) -- m19,3akp
9. 6v t Trop d'Amour Tue / Ida M (KeKa) 11,4aly (m14,8aly) -- m19,9akp
10. 8v o Fox the Snilli / hanna (SnRa) 11,1aly (m15,6ake) -- m20,4akp
Karsitut
6v t Hellriser Holly / Henni (Repola) 11,2ke (m16,5ke) -- (lunastanut finaalipaikan)
|